SPA

SPA – tas ir moderns nosaukums, kuru laikam pazīst visi skaistuma un veselības pielūdzēji. SPA-klīnika, SPA – kūrorts, SPA-centrs, SPA-viesnīca, SPA-kosmētika – šos terminus šodien bieži var dzirdēt reklāmās, bet vārds SPA vēl nav visiem līdz galam saprotams.

Ir dažādas versijas attiecībā uz vārda SPA izcelsmi:

Pirmā – vēsturiskā:
Pēc kuras SPA – tas ir saīsinājums no latiņu valodas un nozīme “Sanus per Aquam” jeb “veselība caur ūdeni”. Šīs jēdziens ir pazīstams no Senās Romas laikiem, kad slimību ārstēšanai izmantoja termālus avotus un termālās vannas. Tāds ārstēšanas veids tiek saukts SPA.
Otrā – ģeogrāfiskā:
Pēc kuras jēdziens SPA izcēlies no nelielas Beļģu pilsētas nosaukuma SPA, kurā atrodas populārs ūdens kūrorts.
Ilgu laiku jēdziens SPA ietvēra sevī kūrortus ar maksimālām ārstēšanas, profilakses un rehabilitācijas iespējām ar dažādu procedūru palīdzību, kuras ir balstītas uz ūdens ārstēšanas īpašībām (jūras un minerālajiem ūdeņiem, kā arī uz termālajiem avotiem).Vispazīstamākie SPA tika celti pie Francijas un Itālijas ūdeņiem. Jēdziens SPA ir ļoti ietilpīgs. Par SPA sauc mazus skaistumkopšanas salonus ar džakuzi un baseinu, vai kaut arī ar vienu procedūru ar ūdens izmantošanu un greznus kompleksus visdārgākajās pasaules viesnīcās.

SPA – tā ir dvēseles un ķermeņa harmonija.
SPA – tā ir smaržīgāko ziedu, svaiguma un rīta tīrības smarža.
SPA – tas ir zaļas palmas, zilā jūra, baltie kalni, tā ir mūzika, kura nomierina.
SPA – tā ir jaunā piedzimšana un Jūsu iekšējā atklāsme.
Zem SPA procedūrām mēs saprotam jebkuru procedūru kompleksu, kurš ir vērsts uz fiziskā un garīgā cilvēka stāvokļa uzlabojumu. Labiem SPA ir gan sava ideja, gan filozofija, gan individuāla koncepcija vienu un to pašu uzdevumu dažāda risināšanai.

Pašos labākajos SPA, harmoniski tiek uzskaitīti un izmantoti visi faktori: apkārtējais izskats, klimats, masētāja roku temperatūra, smaržas, krāsas, skaņas, daba, mūzika, ēdieni, dzērieni un obligāti meditācija un joga.

Katra SPA piedāvā atsevišķu procedūru „ēdienkarti” – standartu vai individuāli sastādīto klientam. Parasti tas ir visiespējamākie hidromasāžas veidi, vannas ar ārstnieciskiem ūdeņiem no avota vai jūras, roku masāžas veidi un profesionālie masētāji, kuri prot „izjust” ķermeni, sauna vai jebkuras citas (krievu, turku, ķiniešu) pirtis, aplikšana ar jūras zālēm, dubļu vannas – un tas viss ir saskaņots ar diētisko virtuvi, vingrošanu un kosmētiskiem kabinetiem