Dāvana kāzās

 

Dāvana kāzās

kazas

Kāzas ir divu mīlas pārņemtu cilvēku viens no svarīgākajiem brīžiem dzīvē, kurš paliek atmiņā uz visu mūžu. Pati galvenā un svarīgākā dāvana kāzās ir līgavas un līgavaiņa savstarpējā gredzenu mīšana. Tas ir kā simbolisks uzticības un mīlestības apliecinājums viens otram. Šī tradīcija nāk no senās Ēģiptes. Ēģiptiešiem tā simbolizēja mūžību un uzticību.

Katram, kurš dodas uz kāzām kā viesis, ir jāpadomā, ko jaunajam pārim dāvināt, lai dāvana kāzās būtu gan noderīga turpmākajā kopdzīvē, gan iepriecinātu jauno pāri. Kā viens no variantiem varētu būt piemēram vilnas gultasveļas komplekts, tikpat labi derēs arī trauku servīze, mēbeles, virtuves tehnika. Taču, ja mēs vēlamies pasniegt kaut ko oriģinālāku, tad varam pārsteigt jauno pāri ar kopīgu atpūtas krēslu dārzam, velosipēdu – tandēmu romantiskiem ceļojumiem, jeb pašu romantisko ceļojumu divām personām.

Jau senatnē ,kā iepriekš minēts, kāzām piešķīra milzīgu nozīmi. Līgavainim ,bildinot savu nākamo sievu, bija jāierodas pie sievas vecākiem ar dāvanām, tādā veidā apliecinot savu turību un nopietnos nolūkus, savukārt līgavaiņa vecāki izvērtēja nākamās sievas pūru. Dažādās valstīs ir ļoti atšķirīgas kāzu dāvanu un dāvināšanas tradīcijas, kuras nākušas no senatnes un līdz pat šim laikam bieži tiek uzturētas. Itālijā, tāpat kā senajā Grieķijā, lai pārim būtu veiksmīga laulības dzīve, bija jādāvina briljanti. Norvēģijā līgavai dāvanā vajadzēja saņemt sudraba rotaslietas, kuras tai bija jānēsā, lai atbaidītu ļaunos garus. Polijā un Krievijā dāvināja maizi ar sāli, maize simbolizēja bagātīgu pārtiku, bet sāls grūtības, kuras būs jāpārvar laulības dzīvē..
Apmeklējot kāzas jāatceras pats galvenais – vislielākā dāvana jaunajam pārim būs jūsu prieks par viņu kopīgi uzsākto ceļu

Minēsim dažus piemērus, ko jūs variet dāvināt kāzās

Tradicionāli jaunlaulātajiem dāvina sekojošas lietas:

1. Galda piederumus vai skaistas servīzes

2. Sadzīves tehnika vai elektrotehnika (tējkannas, putekļu sūcēji, veļas mašīnas utt…)

3. Gadījumā, ja jaunajam pārim nekas no aukstāk minētā nav vajadzīgs, tad laba dāvana kāzās var būt kāda orģināla vai uz jokiem vērsta. Variet dāvināt dāvanas, kuras ir saistītas ar jaunlaulāto hobijiem (ideāli, ja abu hobiji sakrīt). Piemēram, ja abiem jaunlaulātajiem patīk nodarboties ar sportu, tad, tas var būt nepieciešamo sportošanas lietu komplekts, savukārt, ja viņiem patīk kaut ko kolekcionēt- jūs varat papildināt viņu kolekciju ar kādu no kolekcijas priekšmetiem.
laulībā.

4. Variet noformēt kāzu dāvanu, kā dāvanu karti, tas varētu būt skaistuma salona apmeklējums (relaksējošu masāžu kurss, piemēram), ceļojums uz jebkuru pasaules valsti,  lēciens ar izpletni 2 personām un daudz kas cits

 

Kāzas

 

 

Raksts tev noderēja, iesaki to citiem

bulta2